top of page
חיפוש

טיפ 2# קו קונטור צבעוני- חלק ב'

עודכן: 8 בינו׳

בפוסט הזה אמשיך לפרט את הפונקציות השונות שאפשר לבצע לקו הקונטור ולצביעה שלו. בנושאים: *קו מלא. *קו חלול. *השוני בשימוש בלייר רגיל לעומת וקטור לייר. *צביעת גרדיאנט (מעבר צבעים). אז בואו נתחיל! אז כפי שראינו בטיפ הקודם ,יש לנו את הציור עצמו ועל השכבה של הקו הוספנו את פונקציית המנעול הקטן על רקע ריבועי פיקסל ריקים.

בנוסף לשיטות הצביעה הרגילות- בשימוש מברשת עיפרון/ עט/ מים /דלי וכל השאר... יש גם אפשרות להשתמש במעברי צבעים! אם אני רוצה שהקו יהיה ססגוני ומגוון (כמובן בטוב טעם), אוכל להשתמש בכלי הגרדיאנט לשם כך. זה חלון הגרדיאנטים 👇

בחרתי בגרדיאנט Rainbow כדי שיהיה ברור המעבר צבעים, וזה נראה כך:

(הצבעים הם להמחשה וממש לא ממליצה לעשות כזה גרדיאנט) זהו גרדיאנט שהוא 'בא' בתוכנה. יש אפשרות ליצור גרדיאנט משלכם, אבל יש לשים לב לפרמטר חשוב! כאשר ניסיתי להשתמש בגרדיאנט שיצרתי בעצמי זה לא עבד לי 😥 זה הטריד אותי נורא, חיפשתי מהר מדוע ולמה, למה ומדוע? וגיליתי דבר מעניין. הפרמטרים של הגרדיאנטים היו זהים לחלוטין חוץ מדבר אחד! והרי לכם ההסבר: בחלונית הגרדיאנט (ובכל חלונית כלי) יש כפתור שנראה כמו מפתח שוודי בו ניתן לראות פירוט של הגדרות הכלי ושם ניתן לערוך אותו.

אז פתחתי כאמור את פירוט הגרדיאנטים- 1 של התוכנה 2 שיצרתי אני.


ניתן לראות שהם זהים. אלא שחלפתי בתפריט שנמצא בצד תחת הכותרת Ink ושם אורו עיניי. ראיתי שיש פרמטר שאינו זהה, אז מהר ניסיתי לבדוק מה קורה אם אשנה אותו. התוצאה סיפקה בהחלט! בגרדיאנט של התוכנה זה מה שהופיע

לעומת זאת, בגרדיאנט שיצרתי זה מה שנראה

אז שיניתי את ההגדרה...

והרי לכם התוצאה!


*גם כאן- אין אפשרות לעשות כן בשכבה וקטורית.

 

ועכשיו נכיר לכם עוד אפשרויות מעניינות לצביעת הקו 🤩 למעלה בחלון התוכנה יש סרגלי פונקציות, אז בסרגל העליון יותר יש לשונית הנקראת Filter. נעמוד על שכבת הקו שלנו ונלחץ על לשונית Filter > Effect > Artistic

תפתח חלונית של הגדרות הפילטר- לחצו על Preview כדי לראות איך זה משפיע על הציור לפני שאתם מאשרים. תוכלו לשחק בהגדרות השונות ולאשר. והופ! הקו הופך להיות חלול כפי שאתם יכולים לראות כאן (לפי ההגדרות שהגדרתי).

גם זה לא ניתן לעשות בשכבת וקטור. בעזרת מה שלמדנו עם המנעול הקטן, נוכל ליישם את זה גם כאן, הנה לדוגמה בגרדיאנט Rainbow.

ואפשר לשלב את שני הקווים- גם מלא וגם חלול וכל אחד עם גרדיאנט

שימו לב לאזורים השונים, אפשר ממש לשחק פה עם אפקטי אור וצל יצירת אווירה לפי איזור צבע- אם חם או קר.

 

נסו גם אתם! וכמובן אל תשכחו לשתף אותנו! 😄 אם יש לכם שאלות אפשר לכתוב לי כאן למטה ולהשאיר תגובה. אשמח לענות!
74 צפיות6 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

6 comentários


אנאל- ציור עם לב
אנאל- ציור עם לב
14 de nov. de 2019

היי פיציקטו! כרגע ידועים לי שתי אפשרויות. אנסה לכתוב בקצרה כיוון שזה גם דבר שצריך להמחיש ולהראות. אפשרות 1- לבחור איזה צבע שרוצים ואז בתפריט העליון ללחוץ- Edit> Change color of line to drawing. אפשרות 2- בחלון הליירים, יש מעל סרגל פונקציות או מעל בחלון Layer Property- Effect בהגדרה Layer Color. בע"ה מקווה להרחיב בקרוב עם המחשות להברה. בהצלחה!

Curtir

פיציקטו
פיציקטו
14 de nov. de 2019

השאלה היתה אילו אפשרויות גיוון בצבע אפשריות על קו וקטורי.

Curtir

אנאל- ציור עם לב
אנאל- ציור עם לב
14 de nov. de 2019

שלום ישראל, בחלון הליירים יש שני סוגי ליירים. לייר= דף בעברית צחה. יש לייר רגיל שנקרא ראסטר לייר, ויש לייר נוסף שהוא נקרא וקטור לייר. ההבדל בין שניהם שהרגיל עובד על פיקסלים. ואילו שכבת וקטור היא שכבה מחושבת מתמטית, שתתאים לכל רזולוציית הקובץ. מה שאומר שלא נראים פיקסלים בכלל! הקו חד וחלק, נקי ומסודר. בלייר הרגיל, אם תגדילו את הציור, תוכלו לראות שהוא מורכב מריבועים קטנטנים שנראים כמו מבנה מדרגות מפליא 🙂 ואם תגדילו ציור שצוייר בשכבה וקטורית לא תראו את אותם ריבועים- הפיקסלים. לגבי ייתרונות הוקטור על הרגיל על זה נרחיב בע"ה בפוסט נפרד 🙂 .

Curtir

אנאל- ציור עם לב
אנאל- ציור עם לב
14 de nov. de 2019

לשאלתך @פיציקטו, אשמח להרחבת השאלה, מה כוונתך מה אפשר לעשות עם קו וקטורי- מיקוד השאלה. אשמח לענות.

Curtir

ישראל נגר
ישראל נגר
14 de nov. de 2019

סלחו לי על הבורות (מקסימום תקברו אותי אחר כך..)

מה הסיפור עם קו וקטורי? לייר וקטורי?

מה זה בכלל ומה היתרון שלו על לייר רגיל...?

Curtir
לוגו העסק ציור עם לב
bottom of page