כלים לשכבת וקטור

כפי שהבטחתי, הנה חלק שני שיתן לכם מענה בע"ה על שימושים שונים בשכבה ובכלים הוקטוריים. היום לא ארבה במילים התמונות בעיקר ממחישות. אז קדימה תפתחו דף וקטור ולכו לנסות בעצמכם :) למקרה ששכחתם איך פותחים דף הסתכלו פה בתמונה. - נסקור את שימושי המחק הוקטורי. - נסקור בנוסף, את עורכי הקו הוקטורי. כפי שניתן לראות בהמחשה, ישנו סוג מחק וקטור אחד שיש לו 3 פונקציות: 1. מחיקת חלק קטן בקו. 2. מחיקת קו שנמצא בסמוך לקו אחר. 3. מחיקת קו ספציפי אפילו שהוא משתלב עם עוד קוים.

אז אסביר בקצרה: בסעיף 1- הפונקציה האמצעית, כאמור היא מוחקת קו שנמצא בסמוך לקו אחר ושאנחנו לא מעוניינים בו. בסעיף 2- הפונקציה הימנית, מוחק קו ספציפי שמצטלב עם עוד קוים. בסעיף 3- פונקציה שמאלית, מוחק חלק קן מתוך הקו.

עכשיו נעבור לכלי עריכת הקו הוקטורי:

בסעיף 1, הפונקציה מאפשרת החלקה של הקו, הפשטה שלו, כלומר יהיו פחות נקודות והעריכה של הקו תהיה פחות מורכבת. בסעיף 2, הפונקציה מתקנת את עובי הקו. בסעיף 3, הפונקציה מדקקת את הקו, ברמה שלפעמים הקו אפילו נעלם מרוב שהוא הידקק. עם תזוזה של העט לכיוון ההפוך זה מחזיר את עובי הקו.

בסעיף 4, כבר ראינו בפוסט הקודם, איך ניתן לערוך את הקו עם הנקודות. במקלדת לוחצים על Ctrl ומופיעות הנקודות שעם גרירתן ע"י העכבר/העט ניתן לשנות את צורת הקו לפי המיקום שתתנו להן. בסעיף 5, ניתן "לצבוט" את הקו ולמתוח אותו, למה זה שימושי? לא בדיוק ברור. אבל אולי תוכלו להגיד לנו אתם... בסעיף 6, שימו לב! מחבר קוים וקטוריים. מה הכוונה? הקו לא לגמריי התחבר עם הקו אליו היה צריך להגיע?- אל דאגה, הפונקציה הזו תחבר אותם. אבל! פה יש אבל גדול. הרווח ביניהם צריך להיות מספיק קטן. יש בכלי הזה בהגדרות שלו למטה אפשרות להגדיר כמה ייסגור את הקו. כשניסיתי רק כשהמרווח היה מספיק קטן כמו בדוגמה למעלה הוא זיהה וחיבר את הקווים. בנוסף, לחיבור אין מראה טבעי, ישנו מן עיווט בחיבור ביניהם. רצו להקל עלינו אבל שורה תחתונה עדיף לסגור בעצמכם את הקו.

זהו להיום, מקווה שפוסט זה היה מחכים ומועיל. ניתן לשלוח שיתופים/ שאלות/ התייעצויות במייל tle.staa02@gmail.com להתראות ולהשתמע!

17 צפיות
  • Facebook
  • YouTube

-תוכלו למצוא אותי גם ב